Luxusní privátní wellness v Beskydech

lokalita: Moravskoslezský kraj
kategorie: bytové interiéry

V malebném údolí potoka Tyra v srdci Moravskoslezských Beskyd kdysi stála před světem schovaná hájenka. I současná stavba působí jako přirozená součást tamní přírodní scenerie, vyniká ovšem nebývalým luxusem.

Novostavba doplňuje stávající obytný dům o chybějící funkce, jako jsou prostory pro setkávání s přáteli, akce, wellness, ubytování pro hosty, vinný sklep a garáž. Její podoba vychází z původního řešení staré dřevěnice, která nyní nepostřehnutelně přechází do tvarů nové přístavby. Diagonály, jež vidíte jako trojúhelníky a trapézy, nyní formují jak hlavní část, která se obtáčí kolem starého domu, tak i jednotlivé části exteriéru a prvky interiéru.

Přístavba je totiž rozsáhlá, zároveň ale měla jen minimálně zasáhnout do přirozeného rázu krajiny. Nadzemní část stavby pak kryje zelená střecha se vzrostlými stromy, která plynule přechází v okolní zeleň a esteticky se snoubí s terénem.

Stávající roubenkou, novou garáž a přístavbu propojuje podzemní chodba. V podzemních prostorách přístavby se pak nachází technické zázemí, klub, vinotéka a solná jeskyně.

Co se použitých materiálů týká, prim hraje kámen a dubové dřevo v kombinaci s pohledovými betonovými stěrkami, sklem a zrcadly. V části určené k wellness a kolem bazénu pak zvolili dubový obklad se speciální konstrukční úpravou, která zabraňuje nežádoucímu kroucení ve vlhkém prostředí. Masiv dubového dřeva použili také v dalších částech interiéru, mimo jiné na podlahách a nábytku. Atmosféru wellness zóny dotvářejí také živé zelené stěny. V podzemních částech jsou zase k vidění mechové plochy. Zároveň si autoři pohráli se světly. V jednotlivých místnostech lze měnit scény osvětlení s různými intenzitami, teplotami, ale zároveň i barvami. Můžete tak vytvořit hotovou světelnou show. Unikátními prvky interiéru jsou povrchy z křišťálových zrn od firmy Swarovski, jež fungují nejen jako plošné obklady s různými motivy, ale také jako světelné panely.

Luxusní privátní wellness v BeskydechLuxusní privátní wellness v BeskydechLuxusní privátní wellness v BeskydechLuxusní privátní wellness v BeskydechLuxusní privátní wellness v BeskydechLuxusní privátní wellness v BeskydechLuxusní privátní wellness v BeskydechLuxusní privátní wellness v BeskydechLuxusní privátní wellness v BeskydechLuxusní privátní wellness v BeskydechLuxusní privátní wellness v Beskydech